Wednesday 10 August 2022

Mobilność w Hiszpanii w ramach projektu "Let's share our small worlds"

 


Mobilność krótkoterminowa uczniów Ubeda, Hiszpania

2/04-9/04/2022

LET’S SHARE OUR LOCAL ENVIRONMENT

Uczniowie zaangażowani w projekt Erasmus pracowali w międzynarodowych grupach, aby poznać inne kultury, kraje i ich problemy środowiskowe.

Po ceremonii powitania zaprezentowali tygodniowe wycieczki do Centrów Światowego Dziedzictwa Kulturowego przygotowane metodą PBL wraz z broszurą z wycieczki i prezentacją. Każdy lider zespołu pełnił rolę agenta turystycznego sprzedając wyjazd potencjalnym klientom. Na koniec wybrane zostały najlepsze wycieczki według trzech kategorii: najciekawsza wycieczka, atrakcyjność wizualna, najlepsza broszura.

Kolejnym punktem programu było wydarzenie BreakoutEDU (Educational Escape Room). Uczniowie zaprezentowali filmy o problemach ekologicznych w swoich krajach: Francja o zanieczyszczeniu miast, Polska o zależności od węgla, Finlandia o problemach z bioróżnorodnością a Hiszpania o narastającym pustynnieniu.

Uczniowie obejrzeli także przygotowany przez stronę hiszpańską film o potencjalnym zagrożeniu zbliżającym się do Ziemi. Dowiedzieli się, że mają dwa dni na uratowanie Ziemi. Tak rozpoczęły się działania związane z BreakoutEDU na temat wpływu zmian klimatycznych. W grze pojawiły się wyzwania i zagadki pozwalające na otwieranie zamków, zniżki czasowe w zamian za wskazówki, karty motywacyjne ze specjalnymi mocami itp. Na zakończenie wydarzenia, dzięki wspólnej pracy uczniów, wystrzelono rakietę z rozwiązaniem problemów.

Dodatkowo podczas wizyty uczniowie mieli okazję odkryć i poznać region Hiszpanii uczestnicząc w wycieczkach krajoznawczo-kulturowych.

Szkolenie dla nauczycieli „Innowacyjne narzędzia nauczania. Wykorzystanie Augmented Reality w edukacji i BreakoutEDU”

 W szkoleniu nauczycieli „Innowacyjne narzędzia nauczania. Wykorzystanie Augmented Reality w edukacji i BreakoutEDU” wzięli udział nauczyciele ze wszystkich szkół partnerskich. Wydarzenie zbiegło się w czasie i miejscu z krótkoterminowymi wyjazdami uczniów.

Ponieważ hiszpańska szkoła partnerska ma doświadczenie w ICT, rozszerzonej rzeczywistości i BreakaoutEDU, poprowadziła szkolenie, podczas którego nauczyciele poznali sposoby wykorzystania tych nowych technologii w projektach szkolnych, takich jak grywalizacja na przykładzie dwóch zabaw przygotowanych przez nauczycieli IES Los Cerros „Caso mitocondria” i „Star Wars Battlenet IV”. Warsztat ten przygotował również uczestniczących nauczycieli do realizacji dalszych działań tego partnerstwa – pokoju zagadek.

W kolejnej sesjach warsztatów nasi gospodarze przedstawili sposoby wykorzystania platformy eTwinning w projektach. Na koniec w sesji na temat Akredytacji KA120SCH koordynatorzy projektów rozmawiali o nowych możliwościach Erasmus i przygotowaniach do kolejnych mobilności.

Nauczyciele mieli również możliwość obserwowania niektórych lekcji, spotkania się z innymi nauczycielami, poznania hiszpańskiego systemu szkolnego, podzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami oraz porównania metod nauczania. Uczestniczyli również w programie kulturalnym, zapoznając się z regionem Andaluzji.


No comments:

Post a Comment