Wycieczki zagraniczne uczniów


Wycieczka do Kornwalii , hrabstwa Devon i Londynu

Każdy rocznik naszej szkoły otrzymuje w ostatnim roku nauki możliwość uczestniczenia w edukacyjnym wyjeździe  do Wielkiej Brytanii.
W tym roku klasy ósme zwiedziły wspaniały Londyn, urocze hrabstwo Devon i widowiskowe wybrzeże Kornwalii. 
Kolejny dzień wycieczki spędziliśmy delektując się pięknem przyrody. Najpierw spotkanie z roślinnością strefy podzwrotnikowej i śródziemnomorskiej w niezwykłym Eden Project, a następnie klify i ocean w kornwalijskim miasteczku Boscastle.

Wycieczka do Wielkiej Brytanii nie może się obyć bez wizyty w szkole oraz zajęć językowych. Dlatego odwiedziliśmy dwie szkoły: Devonport High School for Boys oraz Shebbear College, w których nasi rówieśnicy odprowadzając nas opowiedzieli o angielskim systemie edukacji i swoim codziennym życiu w szkole. Po południu zwiedziliśmy Plymouth, miasto, z którego wypłynął statek Mayflower z założycielami pierwszych kolonii w USA. Wieczorem odbyły się jak zwykle zajęcia językowe.
Ostatni dzień w południowo-zachodniej części Anglii spędziliśmy w Exeter z piękną gotycką katedrą oraz pozostałościami rzymskiej zabudowy. Na koniec dnia udało nam się zamoczyć nogi w wodach Kanału La Manche w miejscowości Exmouth.
Ostatni dzień wycieczki do Wielkiej Brytanii spędziliśmy w Londynie. Tym razem nadszedł czas na twierdzę Tower oraz Muzea Nauki i Historii Naturalnej. 


Wycieczka do Wielkiej Brytanii 

14-22.09.2018

Jak co roku we wrześniu klasy trzecie miały możliwość uczestnictwa w wycieczce do Wielkiej Brytanii. 

Pierwszy i ostatni dzień był przeznaczony na zwiedzanie Londynu, jednak główna część wycieczki odbyła się w pięknej Szkocji.
Londyn powitał nas słońcem. W pierwszym dniu udało się nam zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta takie jak Buckingham Palace, Houses of Parliament, Soho i China Town. Mogliśmy także podziwiać Londyn z góry dzięki przejażdżce w London Eye. 

Następnego dnia zwiedzaliśmy stolicę Szkocji - Edynburg z jego niezwykle ciekawą historią i urzekająca architekturą. Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, zamek i lochy Edinburgh Dungeons. Szukaliśmy też śladów Harrego Pottera.Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w szkole. Jedna grupa odwiedziła szkołę języków obcych w Stirling, a druga udała się do szkoły prywatnej w miejscowości Dollar. Dzięki temu mieliśmy możliwość kontaktu z żywym językiem angielskim i zapoznania się ze szkockim systemem edukacyjnym. 

Szkoła Językowa w Stirling Dollar Academy

Na koniec dnia zwiedziliśmy ogromny zamek Stirling, obok którego znajdował się nasz hostel.
Glasgow powitał nas wiatrem i deszczem. Mimo tego udało się nam zwiedzić Muzeum Transportu oraz stadion Celtic Glasgow. Deszcz nie przeszkodził także w zakupach w mieście uważanym przez wielu Szkotów za stolicę zakupów. 
Tego dnia wieczorem mieliśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach tańca Ceilidh. To była wspaniała zabawa.W drodze powrotnej ze Szkocji zwiedziliśmy Oxford - piękne miasteczko uniwersyteckie z bardzo znanym Christ Church College. 

Ostatni dzień wycieczki to drugi dzień w Londynie z wizytą w twierdzy Tower of London, słynnym Muzeum Figur Woskowych oraz dwóch muzeach z Exhibition Road: Muzeum Techniki i Historii Naturalnej. Nie mogło też zabraknąć ostatnich zakupów na Oxford Street.


 

Muzeum Historii Naturalnej
Jazda Metrem Londyńskim
Wycieczka do Niemiec, Francji i Szwajcarii

10-17 czerwca 2018
W dniach 10-17 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły w towarzystwie opiekunów: Sebastiana Tasakowskiego, Dominiki Łuniewskiej, Agnieszki Chłopek, Agnieszki Bornus i Sylwii Bombały mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w wycieczce zagranicznej do Niemiec, Francji i Szwajcarii.
Drugiego dnia, po długiej podróży, nasi wycieczkowicze udali się do Ulm - miejsca urodzenia Alberta Einsteina, gdzie odwiedzili Ulmer Münster z najwyższą wieżą kościelną na świecie.
Trzeci dzień wycieczki nasi uczniowie spędzili w Strassburgu. W planie znalazły się następujące miejsca: budynki Rady Europy, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Parlamentu Europejskiego. Następnie grupa udała się do centrum miasta, gdzie znajdowała się Katedra Notre-Dame - najważniejsza świątynia katolicka miasta, La Petit France - dawna dzielnica rybaków i garbarzy, Place Kleber - największy plac w handlowym centrum miasta.
Następnego dnia na naszych wycieczkowiczów czekały kolejne miejsca warte zobaczenia. Centralnym punktem była ścieżka przyrodnicza Baumwipfelpfad w Schwarzwaldzie. Ma ona 1200 m długości, 20 m wysokości i wieżę widokową na wysokości 40 m, z której można było podziwiać wyjątkowy krajobraz rozciągający się dookoła obiektu. Dodatkową atrakcją była fantastyczna zjeżdżalnia rurowa, która umożliwiała błyskawiczny powrót do poziomu 0.Ostatnim punktem wycieczki tego dnia była wizyta w Tybindze. Do głównych atrakcji tego miasta należała: górująca nad miastem warownia Hohentübingen, fontanna Neptuna, malownicza starówka z szachulcowymi domami oraz renesansowy ratusz, kolegiata św. Jerzego.
Głównym punktem piątego dnia wyjazdu był Mainau (tzw. wyspa kwiatów) - wyspa na Jeziorze Bodeńskim, znana ze znajdujących się tam ogrodów, leżąca w granicach administracyjnych miasta Konstancji. Na wyspie można było podziwiać również ogromne ilości motyli w specjalnie dla nich wybudowanym pomieszczeniu. Następnie uczniowie udali się do interaktywnego Akwarium Sealife.
Ostatnim punktem tego dnia było zwiedzanie centrum miasta w Konstancji, gdzie znajduje się budynek konklawe (Konzilgebäude), miejsce wyboru papieża Marcina V, statua Imperii, posąg u wejścia do portu w Konstancji, upamiętniający sobór, który obradował w mieście w latach 1414-1418, pomnik generała Ferdynanda Zeppelina, średniowieczna starówka z ratuszem miejskim oraz katedra pw. Najświętszej Maryi Panny - symbol dawnej diecezji rzymskokatolickiej.
Szósty dzień podróży nasi uczniowie spędzili w Szwajcarii. Jedną z największych atrakcji tego dnia był malowniczy wodospad Rheinfall - największy pod względem przepływu wodospad Europy. Następnie nasi uczniowie udali się do szwajcarskiego miasta Stein am Rhein, gdzie mieli okazję podziwiać średniowieczną starówkę z zabytkowymi murami i bramami miejskimi, wąskie uliczki z ozdobionymi kolorowymi freskami fasadami domów, a także ratusz miejski zbudowany w połowie XVI w., klasztor Benedyktynów, który przybliża życie mnichów klasztornych w przeszłości. Ostatnią atrakcją tego dnia była wizyta w muzeum FIFA w Zurychu. 
Zagraniczne wojaże uczniowie naszej szkoły zakończyli w Stuttgarcie – stolicy i największym mieście w Badenii-Wirtembergii. Pierwszą atrakcją było wejście na wieżę widokową Killesbergturm. Młodzież odwiedziła również Königstrasse, najdłuższą i najbardziej ruchliwą ulicę handlową, Schlossplatz, serce miasta, główne miejsce spotkań mieszkańców miasta, położony przed Neues Schloss, nowym pałacem królewskim, Schillerplatz z pierwszym, ustanowionym w Niemczech, pomnikiem znanego niemieckiego poety Fredricha Schillera oraz z kolegiatą Stiftskirche. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w muzeum marki Mercedes-Benz.


Wyjazd miał charakter projektu edukacyjno – językowego, którego cel stanowiło poznanie zabytków i miejsc wartych zobaczenia w Niemczech, Francji i Szwajcarii, a także doskonalenie umiejętności porozumiewania się w językach obcych.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

WYCIECZKA DO WIELKIEJ BRYTANII 

Uczniowie naszej szkoły od ponad 10 lat jeżdżą na wycieczki zagraniczne do Wielkiej Brytanii. W zależności od roku kierunek zwiedzania jest różny: Szkocja, Walia, Anglia, czy Kornwalia. Zawsze dwa dni spędzamy w Londynie oglądając takie zabytki i atrakcje turystyczne, jak Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, National Gallery, Science i Natural History Museum. Oczywiście nie może też zabraknąć podniebnej przejażdżki na London Eye , wizyty w gabinecie figur woskowych czy podróży w przeszłość w Tower of London.  Każdego dnia zwiedzanie jest połączone z nauką języka angielskiego a jeden dzień przeznaczony jest na wizytę w brytyjskiej szkole.Na lekcji w szkole Tideway w Brighton
W London Eye


Trafalgar SquareWYCIECZKA DO NIEMIEC, FRANCJI, SZWAJCARII

Od kilku lat organizujemy dla naszych uczniów wyjazd do Niemiec, Francji i Szwajcarii. Jego program również ulega pewnym zmianom, jednak uczniowie mają możliwość zwiedzenia takich miejsc jak Konstancja, Stuttgart, Tuttlingen oraz Strassburg a także Stein am Rhein w Szwajcarii.

No comments:

Post a Comment