Monday, 3 June 2019

Wycieczka do Kornwalii 11.05-18.05.2019

Każdy rocznik naszej szkoły otrzymuje w ostatnim roku nauki możliwość uczestniczenia w edukacyjnym wyjeździe  do Wielkiej Brytanii.
W tym roku klasy ósme zwiedziły wspaniały Londyn, urocze hrabstwo Devon i widowiskowe wybrzeże Kornwalii. 































Kolejny dzień wycieczki spędziliśmy delektując się pięknem przyrody. Najpierw spotkanie z roślinnością strefy podzwrotnikowej i śródziemnomorskiej w niezwykłym Eden Project, a następnie klify i ocean w kornwalijskim miasteczku Boscastle.










Wycieczka do Wielkiej Brytanii nie może się obyć bez wizyty w szkole oraz zajęć językowych. Dlatego odwiedziliśmy dwie szkoły: Devonport High School for Boys oraz Shebbear College, w których nasi rówieśnicy odprowadzając nas opowiedzieli o angielskim systemie edukacji i swoim codziennym życiu w szkole. Po południu zwiedziliśmy Plymouth, miasto, z którego wypłynął statek Mayflower z założycielami pierwszych kolonii w USA. Wieczorem odbyły się jak zwykle zajęcia językowe.









Ostatni dzień w południowo-zachodniej części Anglii spędziliśmy w Exeter z piękną gotycką katedrą oraz pozostałościami rzymskiej zabudowy. Na koniec dnia udało nam się zamoczyć nogi w wodach Kanału La Manche w miejscowości Exmouth.




Ostatni dzień wycieczki do Wielkiej Brytanii spędziliśmy w Londynie. Tym razem nadszedł czas na twierdzę Tower oraz Muzea Nauki i Historii Naturalnej. 





No comments:

Post a Comment