Saturday, 8 May 2021

Projekt "Let's share our small worlds"

 

What a busy day! Dzisiaj udało się nam spotkać z uczniami z naszych dwóch szkół partnerskich z projektu Erasmus plus Let's share our small worlds. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Np. w Andaluzji najważniejszym świętem jest Wielki Tydzień. W Finlandii uczniowie w szkole chodzą w skarpetkach. Ciekawe co zdziwiło naszych partnerów, jeśli chodzi o nasze zwyczaje.





Busy Monday - dwa spotkania z uczniami a ramach projektu Erasmus plus "Building a better future"

Projekt Erasmus plus "Building a better future" doczekał się kolejnego spotkania online tym razem z uczniami ze Słowenii, które odbyło się w poniedziałek 19 kwietnia. Ponownie porównywaliśmy nasze zwyczaje, szukając różnic i podobieństw. A było co porównywać, bo nasi koledzy mieszkają w małej miejscowości w górach, tak odmiennej od Warszawy.



W poniedziałek odbyło się także kolejne spotkanie z naszymi partnerami z Czech. Tym razem omawialiśmy nasze lokalne problemy ekologiczne, ponieważ w tym roku projekt „Building a better future” zajmuje się zagadnieniami ekologicznymi. Przedstawiliśmy główne problemy ekologiczne Warszawy: smog, zanieczyszczenie Wisły oraz śmieci. Okazało się, że problemy miast są podobne, bo Liberec również ma problemy ze smogiem i zaśmiecaniem, jednak największym problemem ekologicznym tego miasta jest rozbudowująca się tuż przy granicy polska kopalnia Turów zagrażająca np. wodom gruntowym oraz wytwarzająca duże zanieczyszczenie światłem. Spotkanie zakończyło się dyskusja o różnych odnawialnych źródłach energii.  









Lekcja pokazowa - Erasmus plus "Nowoczesna szkoła w nowoczesnym świecie"

 

15 kwietnia 2021 Innowacja "Wiem po co się uczę" realizowana w klasach 5 i 6 doczekała się kolejnej lekcji pokazowej w ramach sieci współpracy szkół warszawskich Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń WCIES. Pani Anna Ołdakowska poprowadziła po angielsku w klasie 5a lekcję o ułamkach dziesiętnych. Uczniowie zapoznali się że sposobem odczytywania i zapisywania ułamków dziesiętnych w języku angielskim.




Szkolenie "Wykorzystywanie etwinning w podstawie programowej"

 Dnia 14 kwietnia w ramach sieci współpracy szkół prowadzonej przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń WCIES nauczycielki naszej szkoly pani Sylwia Bombała i pani Anna Zawadzka poprowadziły warsztaty dla nauczycieli szkół warszawskich "Wykorzystywanie etwinning w podstawie programowej". Podczas szkolenia podzieliły się swoją wiedzą w pracy na platformie etwinning podczas realizacji różnych projektów międzynarodowych m. in. Erasmus plus. Dzięki koordynowaniu miedzy innymi projektów obecnie realizowanych w naszej szkole "Building a better future" oraz "Let's share our small worlds" mogły zaprezentować wiele przykładów ciekawego wykorzystania platformy etwinning.









Konkurs WERS

 

Stworzony przez naszą szkołę konkurs językowo-poetycki WERS jest związany z naszym projektem „Budowanie lepszej przyszłości” ze względu wspólne cele, czyli motywowanie uczniów do nauki języków oraz szukanie innych, innowacyjnych sposobów nauczania. Uroczystość finałowa tegorocznej edycji konkursu odbyła się 13 kwietnia.


Lekcja otwarta - prezentacja innowacji "Wiem po co się uczę" - projekt Erasmus plus "Nowoczesna szkoła w nowoczesnym świecie"

 

W poniedziałek 12 kwietnia odbyła się kolejna lekcja otwarta dla nauczycieli szkół warszawskich w ramach współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń WCIES. Poprowadziła ją w klasie 6d pani Donata Hartleb-Wroczyńska. Tematem lekcji była Podróż po Układzie Słonecznym. Scenariusz lekcji powstał w ramach innowacji "Wiem po co się uczę - dwujęzyczność i metoda pracy projektem jako narzędzia zwiększające autonomię uczenia się" prowadzonej we wszystkich naszych klasach piątych i szóstych.